DOPRAVA ZDARMA po celom území Slovenska pri objednávkach nad 450€
Registrovaní zákazníci získavajú kód na zľavu 5%
Infolinka: +421 905 379 000
Infolinka: +421 905 379 000

Máte otázky? Konzultujte ich s našimi špecialistami na telefónnom čísle

0905 379 000

 

Plný dekoračný strop s nepriamym osvetlením

NÁŠ TIP
Vonkajšia šírka rampy:
Vonkajšia dĺžka rampy:
Obsah balenia:
Výška bočnej hrany:
Výška bočnej hrany je fixne stanovenaná na 25 mm
Spustenie od stropu:
Upresniť rozmery:
Výrobca: EasyBoard®
Kód: 9990002411
Dostupnosť: výroba do 3 pracovných dní
25.37 bez DPH
30.44 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Plánujete lokálne znížiť strop? Oblúbeným riešením je strop s nepriamym LED osvetlením po obvode. Vďaka moderným prefabrikátom EasyBoard® je montáž dekoračného stropu jednoduchá a rýchla. Naše montážne postupy zaručia profesionálne výsledky aj pri montáži domácimi majstrami.

ROZMERY

Maximálne rozmery dekoračného stropu: 

1000mm x 2800mm (môžu byť aj menšie) 

Výška bočnej hrany: 

25mm - pevný rozmer

Zalomenie hornej hrany do vnútra: 

25mm - pevný rozmer

Plný sadrokartónový dekoračný strop EasyBoard

VOLITEĽNÉ PARAMETRE

Vonkajšia šírka rampy tento rozmer udáva celkovú vonkajšiu šírku svetelnej rampy

Vonkajšia dĺžka rampy tento rozmer udáva celkovú vonkajšiu dĺžku svetelnej rampy

Výška bočnej hrany výška bočnej hrany je fixne stanovená na 25 milimetrov.

Spustenie od stropu v rámci objednávky si môžete zvoliť, o koľko má byť spodná vodorovná hrana svetelnej rampy spustená od nosného stropu. Uvedený rozmer zadávajte v milimetroch.

Zapustenie zapustenie vnútorného spusteného lemu si každý môže určiť sám počas montáže svetelnej rampy

OBSAH BALENIA

Objednajte si len spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard® alebo kompletnú sadu aj s príslušenstvom. Prefabrikáty stačí na strop len upevniť, prepáskovať a nasadrovať minimum základných spojov. Po prebrúsení je strop pripravený na maľovanie. 

Len spodné prefabrikáty obsahuje 1ks samostatného spodné stropného prefabrikátu v rozmere podľa špecifikácie. Pre kompletnú inštaláciu je            potrebné použiť vhodné príslušenstvo.

Kompletné príslušenstvo  obsahuje 1ks samostatného spodné stropného prefabrikátu v rozmere podľa špecifikácie. Doplnené je základné                      príslušenstvo potrebné na kompletnú montáž a vytmelenie spojov. V príslušenstve sa nachádza: UD profily na kotvenie,                                                    ocelové natĺkacie hmoždinky, skrutky TN 25 mm, sádrový tmel a sklotextilná páska, kúsky AL lišty, sadrokartónové pásy                                                        na bočne spustenie podľa potreby do výšky 20 cm, akryl. Pri kompletnej sade je možné si vybrať výšku spustenia od stropu. Na základe tejto voľby budú dodané bočné sadrokartónové pásy v uvedenej šírke, ktoré budú slúžíť na vytvorenie vnútorného bočného lemu sadrokartónového stropu. Tieto sa upevnia na UD profil kotvený do stropu. Zo spodnej strany sa upevnia dalšie UD profily, ktoré budú slúžiť na kotvenie spodného prefabrikátu EasyBoard®

Horná strana bočného čela je po celom obvode strojovo vyspravené bez potreby ďalšej úpravy. Zalomenie hornej hrany je len 25 mm, LED pás s AL lištou na chladnie je možné umiestniť hneď za toto zalomenie. 

Pri výbere zapustených svietidiel je potrebné dávať pozor na ich veľkosť a váhu. Veľké otvory alebo ťažké svietidlá môžu poškodiť celistvosť sadrokartónového dekoračného stropu.

Prefabrikát je dodávaný v zlepenom stave ako jeden pevný kus. Ako doplnkový materiál je potrebné použiť len UD profil, ktorý sa upevní oceľovými hmoždinkami do stropu. Po osadení na strop stačí pretmeliť diery po skrutkách, hrany zvislých spojov a prípadné nerovnosti medzi prefabrikátom a krivým stropom.  

DOPRAVA
Automatický systém objednávok je nastavený na výpočet dopravy len pre spodné prefabrikáty s výškou bočnej hrany 25 mm.  Dopravu za iné výšky bočných hrán a kompletné príslušenstvo je potrebné dohodnúť vždy induviduálne. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

 
 

 

Pripravili sme pre Vás jednoduchý montážny postup na dekoračný sadrokartónový strop s nepriamym osvetlením po vonkajšom obvode. Pre montáž je potrebné použiť spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard a drobné základné prislušenstvo ako sú hmoždinky, skrutky, sadrový tmel, UD a CD profily, akryl, sklotextilnú pásku, kúsok hliníkovej lišty a tenké pásy sadrokartónu v šírke podľa požadovaného spustenia rampy pod stropom.    

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

1.
Na strop je treba vymerať a upevniť UD profil po obvode zo všetkých štyroch strán. Na upevnenie treba podľa druhu podkladu použiť vhodný kotviaci materiál. Nesmiete zabudnúť, že vnútorný lem má byť zapustený oproti vonkajšej hrane svetelnej rampy. Zapustenie si môžete zvoliť ľubovoľne od 5 do 15 cm po celom obvode.

2.
Na UD profily upevníme pásy sadrokartónu skrutkami TN 25. Šírka použitých pásov určuje zároveň aj zníženie svetelnej  rampy od stropu.V prípade zakúpenia kompletnej sady z našej ponuky sú tieto pásy súčasťou balenia. Tie je pri montáži potrebné skrátiť na požadovanúdĺžku.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

3.
Na spodnú hranu sadrokartónového pásu, ktorý tvorí vnútorný lem rampy pre nepriame osvetlenie sa naskrutkuje druhý kus UD profilu.Pri šírke rampy viac ako 60 cm odporúčame vložiť priečne CD profily
vo vzdialenosti  každých 50 cm od seba. Treba dať pozor, aby neboli v mieste plánovaných zapustených svietidiel.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

4.
Vonkajšie hrany vnútorného lemu a hlavičky skrutiek pred osadením spodného prefabrikátu pretmelíme a vybrúsime. Na roh odporúčame použiť výstužnú pásku alebo AL lištu a spoj medzi sadrokartónom a stropom preakrylovať.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

5.
Na pripravenú podkladovú konštrukciu upevníme skrutkami TN 25 spodný sadrokartónový prefabrikát EasyBoard®. Prefabrikát sa skrutkuje do obvodových UD aj priečnych CD profilov.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

6.
Hlavičky skrutiek prepáskujeme a vytmelíme spoje bočných hrán. V prípade rampy vačších rozmerov treba pretmeliť a prepáskovať aj všetky spoje jednotlivých dielcov stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

7.
Na záver prebrúsime spoje a hlavičky skrutiek. Pred maľovaním odporúčame podklad napenetrovať vhodným penetrákom na sadrokartón.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

8.
Taktiež pred maľovaním odporúčame vymerať a vyrezať otvory na bodové svietidlá. Pás pre nepriame LED osvetlenie je potrebné osadiť až po namaľovaní celého stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

9.
Pri stropoch, ktoré nie je možné vyrobiť z jedného kusu sadrokartónovej platne vieme pripraviť jednoduchý skladací plán, podľa ktorého je možné jednoducho zložiť dekoračný strop ľubovoľných rozmerov.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

10.
Montážny postup je podobný ako pri malom strope, akurát sa použije viacero prefabrikátov s vyspravenou jednou, dvomi alebo tromi vonkajšími hranami.

11.

Na zaver sa všetky spoje a hrany prefabrikátov petmelia,prepáskujú a vybrúsia ako pri malom dekoračnom strope.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

12.
Jednoducho a rýchlo sa tak pripraví dekoračný strop aj do veľkej izby.

UPOZORNENIE

Všetky sadrokartónové prefabrikáty sú dodávané ako polotovary, ktoré je potrebné počas montáže na mieste mierne skrátiť alebo upraviť. Na mieru sú vyrobené len fixné časti, ktoré už nie je možné počas montáže meniť. Aby bol nami ponúkaný systém variabilný pre každého zákazníka, vnútorné lemy určujúce spustenie od stropu, CD a UD profily je potrebné skrátiť na potrebnú dĺžku v závislosti od ich zapustenia oproti vonkajšej hrane dekoračného stropu.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom

 

 

Montážne videá

Jednoduché prezentačné videá Vám ukážu hlavné výhody platní EasyBoard® a ich praktické využitie.

zistite viac ..

Montážne postupy

Vzorové montážne postupy na prácu s frézovanými sadrokartónovými prefabrikátmi Easyboard®.

zistite viac ..

Vzorové detaily

Výkresy pre nepriame osvetlenie zo sadrokartónu prefabrikáty - Easyboard®.

zistite viac ..

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Spolupráca
a veľkoobchod

Zistite viac

 
 
f
 
 
 
 

Majstri
a remeselníci

Zistite viac

 
 
 
 
 
 
 

Architekti
a projektanti

Zistite viac

 

 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základné sadrokartónové prefabrikáty easyboard® si môže každý záujemca pohodlne objednať prostredníctvom našich interentových stránok, ktoré obsahujú širokú ponuku nielen sadrokartónových prefabrikátov, ale aj dekoračných stropov, stien alebo garníží.

Opýtajte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte prvý kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a ponukách! Prihláste sa na odber newsletteru .

Alebo sa zaregistrujte ako zákazník a ako darček na privítanie vám dáme kupón na 5% zľavu.