DOPRAVA ZDARMA po celom území Slovenska pri objednávkach nad 450€
Registrovaní zákazníci získavajú kód na zľavu 5%
Infolinka: +421 905 379 000
Infolinka: +421 905 379 000

Máte otázky? Konzultujte ich s našimi špecialistami na telefónnom čísle

0905 379 000

 

Panely s možnosťou nepriameho osvetlenia

Šírka v [mm]:
Výška v [mm]:
Vzdialenosť od steny [cm]:
Výška bočnej hrany:
Obsah balenia:
Výrobca: EasyBoard®
Kód: 8880001311
Dostupnosť: výroba do 3 pracovných dni
17.49 bez DPH
20.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sadrokartónová stena je elegantný prvok vhodný do každého bytu a môže sa použiť napríklad ako poklad pod obraz. Po obvode rámu je ideálne doplniť nepriame LED alebo LED RGB osvetlenie. V miestnosti tak vznikne príjemná svetelná atmosféra. Sadrokartónová stena vyzerá vkusne, pričom na jej povrchovú úpravu je možné použiť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Veľkou výhodou je jednoduchá montáž, ktorú zvládne aj zručnejší domáci majster. 

V rámci nášho popisu sú zadávané vonkajšie rozmery sadrokartónových prefabrikátov. Rozmery pre sadrokartónovú stenu vyrobíme presne podľa Vami zadaných parametrov. Sadrokartónový panel do rozmeru 1100x2000 mm je dodávaný z jedneho kusu. Pri rozmere nad 1100 mm x 1800 mm je dodaný ako skladačka z viacerých kusov. Po osadení na stenu  je ich spoje potrebné presádrovať, prepáskovať a vybrúsiť. 

Rozmery dekoračnej steny

VOLITEĽNÉ PARAMETRE

Vzdialenosť od steny uvedený parameter je potrebné zadať len pri objednávke kompletnej sady. Rozmer udáva vzdialenosť čelnej strany sadrokartónovej predsadenej steny od zadnej nosnej steny. Táto vzdialenosť je určená výškou vnútorného lemu.

Výška bočnej hrany základná širka bočnej hrany rámu v našej ponuke je 25mm. Tento rozmer je výhodný vtedy, pokiaľ máte záujem použiť po obvode nepriame LED osvetlenie. Tenká hrana umožňuje najlepší rozptyl svetla na zadnú stenu. Pri rámoch s väčšou hĺbkou ale táto šírka nemusí vyhovovať, preto sme do ponuky zaradili možnosť objednania aj širších rámov.

Zapustenie zadného čela zapustenie zadného čela je rozmer, ktorý si môže každý zvoliť individuálne. Túto vzdialenosť doporučujeme podľa vlastného vkusu zvoliť od 50 do 150 mm. Cieľom tohto zapustenia je vytvorenie priestoru na LED pás pre nepriame osvetlenie.

OBSAH BALENIA 
Objednajte si len spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard® alebo kompletnú sadu aj s príslušenstvom
Prefabrikáty stačí na stenu len upevniť, prepáskovať a nasádrovať minimum základných spojov. Po prebrúsení je strop pripravený na malovanie. 

Len prefabrikáty v cene je zarátaný len predný pohľadový sadrokartónových panel v požadovanom rozmere. Balenie neobsahuje kotviaci materiál ani sadru a pásky na tmelenie. Pri rozmere nad 1100 x 1800 mm je predný panel zložený z viacerých kusov.

Kompletná sada v balení je okrem predného sadrokartónového panelu aj sádra na tmelenie spojov prefabrikátov, vnútorný lem, sklotextilná páska, akryl, hmoždinky na kotvenie do steny a skrutky Black Star (kotvenie na sadrokartónovú stenu), CD a UD profily, skrutky TN 25 mm na upevnenie predného panelu. Farba ani penetračný náter na finálnu povrchovú úpravu v cene balenia nie je.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Základná povrchová úprava je štandardný sadrokartónový papier. Na jeho úpravu si môžte individuálne zvoliť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Pred maľovaním doporučujeme podklad vždy napenetrovať.

UPOZORNENIE
Prefabrikáty sú dodávané zlepené. Prefabrikáty s bočnou hranou vyššou ako 25 mm lepíme len pri osobnom odbere alebo cez našu vlastnú dopravu. Pri doprave prefabrikátov cez kuriéra sú prefabrikáty s hranou hrubšou ako 25 mm dodávané v rozloženom stave a súčasťou balenia je malé lepidlo, ktorým si môžete objednané prefabrikáty sami zlepiť. Kuriérom je možné zaslať len prefabrikáty dlhé 2 m v rozloženom stave. V týchto prípadoch vieme dopravu zabezpečiť našími vlastnými autami.

Pripravili sme pre Vás jednoduchý montážny postup na dekoračnú sadrokartónovú stenu s nepriamym osvetlením po vonkajšom obvode. Pre montáž je potrebné použiť spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard® a drobné základné prislušenstvo, ako sú hmoždinky, skrutky, sadrový tmel, UD a CD profily, akryl, sklotextilnú pásku, kúsok hliníkovej lišty a tenké pásy sadrokartónu v šírke podľa požadovanej vzdialenosti od steny.   

 

Všetky sadrokartónové prefabrikáty sú dodávané ako polotovary, ktoré je potrebné počas montáže na mieste mierne skrátiť alebo upraviť. Na mieru sú vyrobené len fixné časti, ktoré už nie je možné počas montáže meniť. Aby bol nami ponúkaný systém variabilný pre každého zákazníka, vnútorné lemy určujúce spustenie od stropu, CD a UD profily je potrebné skrátiť na potrebnú dĺžku v závislosti od ich zapustenia oproti vonkajšej hrane dekoračného stropu. 

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

1.
Na strop je treba vymerať a upevniť UD profil po obvode zo všetkýchštyroch strán. Na upevnenie treba, podľa druhu podkladu, použiť vhodnýkotviaci materiál. Nesmiete zabudnúť,že vnútorný lem má byť zapustenýoproti vonkajšej hrane svetelnej rampy. Zapustenie si môžte zvoliťľubovoľne od 5 do 15 cm po celom obvode.

2.
Na UD profily upevníme pásy sadrokartónu skrutkami TN 25. Šírkapoužitých pásov určuje zároveň aj zníženie svetelnej rampy od stropu.V prípade zakúpenia kompletnej sady z našej ponuky sú tieto pásysúčasťou balenia. Tie je pri montáži potrebné skrátiť na požadovanú dĺžku.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

3.
Na spodnú hranu sadrokartónového pásu, ktorý tvorí vnútorný lemrampy pre nepriame osvetlenie sa naskrutkuje druhý kus UD profilu.Pri šírke rampy viac ako 60 cm odporúčame vložiť priečne CD profilyvo vzdialenosti  každých 50 cm od seba. Treba dať pozor, aby neboli v mieste plánovaných zapustených svietidiel.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

4.
Vonkajšie hrany vnútorného lemu a hlavičky skrutiek pred osadenímspodného prefabrikátu pretmelíme a vybrúsime. Na roh odporúčamepoužiť výstužnú pásku alebo AL lištu a spoj medzi sadrokartónom a stropom preakrylovať.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

5.
Na pripravenú podkladovú konštrukciu upevníme skrutkami TN 25 spodný sadrokartónový prefabrikát EasyBoard®. Prefabrikát sa skrutkuje do obvodových UD aj priečnych CD profilov

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

6.
Hlavičky skrutiek prepáskujeme a vytmelíme spoje bočných hrán. V prípade rampy vačších rozmerov treba pretmeliť a prepáskovať aj všetky spoje jednotlivých dielcov stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

7.
Na záver prebrúsime spoje a hlavičky skrutiek. Pred maľovaním odporúčame podklad napenetrovať vhodným penetrákom na sadrokartón.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

8.
Taktiež pred maľovaním odporúčame vymerať a vyrezať otvory na bodové svietidlá. Pás pre nepriame LED osvetlenie je potrebné osadiť až po namaľovaní celého stropu.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

9.
Pri stropoch, ktoré nie je možné vyrobiť z jedného kusu sadrokartónovej platne vieme pripraviť jednoduchý skladací plán, podľa ktorého je možné jednoducho zložiť dekoračný strop ľubovoľných rozmerov.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

10.
Montážny postup je podobný ako pri malom strope, akurát sa použije viacero prefabrikátov s vyspravenou jednou, dvomi alebo tromi vonkajšími hranami.

11.
Na záver sa všetky spoje a hrany prefabrikátov pretmelia, prepáskujú a vybrúsia ako pri malom dekoračnom strope.

Dekoračný sadrokartónoý strop s nepriamym osvetlením

12.
Jednoducho a rýchlo sa tak pripraví dekorčný strop aj do veľkej izby.  

 

 

Montážne videá

Jednoduché prezentačné videá Vám ukážu hlavné výhody platní EasyBoard® a ich praktické využitie.

zistite viac ..

Montážne postupy

Vzorové montážne postupy na prácu s frézovanými sadrokartónovými prefabrikátmi Easyboard®.

zistite viac ..

Vzorové detaily

Výkresy pre nepriame osvetlenie zo sadrokartónu prefabrikáty - Easyboard®.

zistite viac ..

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Spolupráca
a veľkoobchod

Zistite viac

 
 
f
 
 
 
 

Majstri
a remeselníci

Zistite viac

 
 
 
 
 
 
 

Architekti
a projektanti

Zistite viac

 

 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základné sadrokartónové prefabrikáty easyboard® si môže každý záujemca pohodlne objednať prostredníctvom našich interentových stránok, ktoré obsahujú širokú ponuku nielen sadrokartónových prefabrikátov, ale aj dekoračných stropov, stien alebo garníží.

Opýtajte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte prvý kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a ponukách! Prihláste sa na odber newsletteru .

Alebo sa zaregistrujte ako zákazník a ako darček na privítanie vám dáme kupón na 5% zľavu.