DOPRAVA ZDARMA po celom území Slovenska pri objednávkach nad 450€
Registrovaní zákazníci získavajú kód na zľavu 5%
Infolinka: +421 905 379 000
Infolinka: +421 905 379 000

Máte otázky? Konzultujte ich s našimi špecialistami na telefónnom čísle

0905 379 000

 

Sadrokartónový rám za TV

Vonkajší rozmer rámu:
Hĺbka rámu:
Šírka rámu:
Hrúbka rámu:
Obsah balenia:
Výrobca: EasyBoard®
Kód: 8880001211
Dostupnosť: výroba do 3 pracovných dní
48.57 bez DPH
58.28 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Spestrite si obývačku alebo spálňu o dekoračný rám okolo televízora alebo obrazu. Elegantný prvok je vhodný do každého bytu a pocitovo zväčšuje veľkosť televízora. Po obvode rámu je najlepšie doplniť nepriame LED alebo LED RGB osvetlenie. V izbe tak vznikne príjemná svetelná atmosféra na sledovanie televízora. Sadrokartónový rám vyzerá vkusne, pričom na jeho povrchovú úpravu je možné použiť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Veľkou výhodou je jednoduchá montáž, ktorú zvládne aj zručnejší domáci majster.

V rámci nášho popisu sú vždy uvádzané maximálne vonkajšie rozmery sadrokartónových prefabrikátov. Tie je možné pri montáži skrátiť na požadovaný rozmer. Pri objednávaní nezabudnite okrem rozmerov televízora pripočítať aj šírku sadrokartónového lemu a odvetrávacej špáry po celom obvode. Pri tejto medzere nezabudnite zvážiť spôsob zavesenia televízora na stenu. Niektoré konzoly potrebujú na montáž televízora vôľu po celom obvode.

VOLITEĽNÉ PARAMETRE

Hĺbka rámu pri počítaní hĺbky rámu nezabudnite na sčítanie rozmeru televízora aj nosnej konzoly. Je len na vás, či chcete nechať televízor mierne zapustený alebo ho osadiť rovno s čelnou stranou sadrokartónového rámu. Pokiaľ na váš televízor potrebujete inú hĺbku ako je v ponuke, neváhajte nás kontaktovať. 

Šírka rámu ide o rozmer pohľadovej strany sadrokartónového rámu. Jeho rozmer záleží hlavne od individuálneho vkusu alebo rozmerov televízora. V našej ponuke je na výber viacero možností. Pokiaľ by predvolené možnosti nevyhovovali, kontaktujte nás a vyrobíme rám presne podľa Vaších požiadaviek. 

Vonkajšia hrúbka rámu základný rozmer vonkajšej šírky rámu v našej ponuke je 25 mm. Tento rozmer je výhodný vtedy, pokiaľ máte záujem použiť po obvode nepriame LED osvetlenie. Tenký lem umožňuje najlepší rozptyl svetla na stenu za televízorom. Pri rámoch s väčšou hĺbkou ale táto šírka nemusí vyhovovať a preto sme do ponuky zaradili možnosť objednania aj širších rámov 

EasyBoard lem pre nepriame osvetlenie televizora

Rozmery sadrokartónového rámu televízora EasyBoard

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Základná povrchová úprava je štandardný sadrokartónový papier. Na jeho úpravu si môžte individuálne zvoliť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Pred maľovaním doporučujeme podklad vždy napenetrovať.  

OBSAH BALENIA

Len prefabrikáty v cene sú zarátané 4ks sadrokartónových prefabrikátov v požadovanom rozmere. balenie neobsahuje kotviaci materiál ani sádru a pásku na tmelenie. Na požadovaný rozmer pod uhlom 45 stupňov si sadrokartónové prefabrikáty skracuje počas montáže každý individuálne.

Kompletná sada v balení je okrem sadrokartónových prefabrikátov aj sádra na podlepenie a tmelenie spojov prefabrikátov, sklotextilná páska, akryl, hmoždinky na kotvenie do steny a skrutky Black Star (kotvenie na sadrokartónovú stenu). Farba a penetračný náter na finálnu povrchovú úpravu nie su v cene balenia.

Rozmery rámu okolo televízora

UPOZORNENIE
Z dôvodu manipulácie pri doprave prefabrikáty pod uhlom 45 stupňov nezarezávame. Zrezané prefabrikáty by sa mohli pri doprave poškodiť, preto ich je potrebné na požadovanú dĺžku pod uhlom skrátiť individuálne až na mieste montáže. Prefabrikáty na TV rámy sú dodávané zlepené len pri osobnom odbere alebo cez našu vlastnú dopravu. Pri doprave prefabrikátov cez kuriéra sú prefabrikáty dodávané v rozloženom stave a súčasťou balenia je malé lepidlo, ktorým si môžete objednané prefabrikáty sami zlepiť.

Pripravili sme pre Vás jednoduchý montážny postup na dekoračný sadrokartónový strop s nepriamym osvetlením po vonkajšom obvode. Pre montáž je potrebné použiť spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard a drobné základné prislušenstvo ako sú hmoždinky, skrutky, sadrový tmel, UD a CD profily, akryl, sklotextilnú pásku, kúsok hliníkovej lišty a tenké pásy sadrokartónu v šírke podľa požadovaného spustenia rampy pod stropom. 

 

Vymeranie na stene

1.
Vymerajte si presnú pozíciu dekoračného rámu. Ak je pôvodný podklad už finálne namaľovaný, doporučujeme použiť paprierové pásky, na ktoré sa budú značiť pomocné kóty

Zrezanie prefabrikátu

2.
Prefabrikáty je potrebné skrátiť na požadovanú dĺžku pod uhlom 45 stupňov. Prefabrikáty je najlepšie zrezať pílkou na sadrokartón.

 

 

Osadenie prvého prefabrikátu

3.
Zrezaný prefabrikát osadíme na stenu. Podľa nosnej steny je potrebné vybrať vhodný kotviaci materiál. Do sadrokartónovej steny stačí použit skrutky Black Star, do murovanej steny hmoždinky. Pokiaľ nie je podkladová stena rovná, prefabrikáty je možné podlepiť tenkou vrstvou sádry na vyrovnanie podkladu.

Osadenie prefabrikátov na stenu

4.
Následne môžeme začať montovať prefabrikáty. Doporučujeme si prefabrikáty zrezávať a zameriavať postupne ako ich montujete na strop.

 

Drtail napojenia

5.
Dôležité je presné nameranie a zrezanie napojenia dvoch navzájom kolmých strán.

Spevnenie rohov

6.
Pokiaľ by po osadení na stenu neboli napojenia všetkých
prefabrikátov v jednej rovine, mierne nerovnosti je možné vyrovnať podložením úzkeho pásiku plechu, dreva alebo sadrokartónu.

 

Osadenie prefabrikátov na stenu

7.
Postupne osadíme na stenu všetky 4 prefabrikáty.

Tmelenie rohov

8.
Všetky spoje prefabrikátov je potrebné vystužiť sklotextilnou
páskou a pretmeliť.

 

Tmelenie steny

9.
Okrem spojov prefabrikátov je potrebné pretmeliť aj všetky hlavičky skrutiek.

Dokončená stena

10.
Po vybrúsení a akrylovaní spojov je podklad pripravený na
konečnú úpravu. Sadrokartón je možné natrieť farbou, použiť rôzne dekoračné stierky a omietky alebo tapetu. Pred ich aplikáciou je podklad potrebné napenetrovať. Po vymalovaní je na stenu možné upevniť držiak na televízor.

 

 

Montážne videá

Jednoduché prezentačné videá Vám ukážu hlavné výhody platní EasyBoard® a ich praktické využitie.

zistite viac ..

Montážne postupy

Vzorové montážne postupy na prácu s frézovanými sadrokartónovými prefabrikátmi Easyboard®.

zistite viac ..

Vzorové detaily

Výkresy pre nepriame osvetlenie zo sadrokartónu prefabrikáty - Easyboard®.

zistite viac ..

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Spolupráca
a veľkoobchod

Zistite viac

 
 
f
 
 
 
 

Majstri
a remeselníci

Zistite viac

 
 
 
 
 
 
 

Architekti
a projektanti

Zistite viac

 

 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základné sadrokartónové prefabrikáty easyboard® si môže každý záujemca pohodlne objednať prostredníctvom našich interentových stránok, ktoré obsahujú širokú ponuku nielen sadrokartónových prefabrikátov, ale aj dekoračných stropov, stien alebo garníží.

Opýtajte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte prvý kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a ponukách! Prihláste sa na odber newsletteru .

Alebo sa zaregistrujte ako zákazník a ako darček na privítanie vám dáme kupón na 5% zľavu.