DOPRAVA ZDARMA po celom území Slovenska pri objednávkach nad 350€
Infolinka: +421 905 379 000
Naposledy zobrazené
Vzorové detaily použitia Easyboardu
Montážne postupy
 

KONTAKT

Opletalova 6833

841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves

 

Vedľa výrobného závodu VW Bratislava

 

Máte otázky? Konzultujte ich s našimi špecialistami na telefónnom čísle 0905 379 000

 

Fakturačná adresa:

EasyBoard s.r.o.
Povoznícka 18

841 03 Bratislava

 

INFOLINKA
+421 905 379 000

 

E-MAIL
info@easyboard.sk

 

OTVÁRACIA DOBA

Pon. - Pia.
8:00 - 11:30 a 12:30 - 16:00 hod

 

Online chat poradňa vždy 
keď svieti na zeleno "ONLINE"

 

 


Sadrokartónový rám za TV

Vonkajší rozmer rámu:
Hĺbka rámu:
Šírka rámu:
Hrúbka rámu:
Obsah balenia:
Kód produktu: 8880001211
Výrobca: EasyBoard®
Dostupnosť: do 3 dní
Cena bez DPH: 41.58
49.90
Pôvodná cena 55.44, Zľava 10 %
KS

Spestrite si obývačku alebo spálňu o dekoračný rám okolo televízora alebo obrazu. Elegantný prvok je vhodný do každého bytu a pocitovo zväčšuje veľkosť televízora. Po obvode rámu je najlepšie doplniť nepriame LED alebo LED RGB osvetlenie. V izbe tak vznikne príjemná svetelná atmosféra na sledovanie televízora. Sadrokartónový rám vyzerá vkusne, pričom na jeho povrchovú úpravu je možné použiť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Veľkou výhodou je jednoduchá montáž, ktorú zvládne aj zručnejší domáci majster.

 

V rámci nášho popisu sú vždy uvádzané maximálne vonkajšie rozmery sadrokartónových prefabrikátov. Tie je možné pri montáži skrátiť na požadovaný rozmer. Pri objednávaní nezabudnite okrem rozmerov televízora pripočítať aj šírku sadrokartónového lemu a odvetrávacej špáry po celom obvode. Pri tejto medzere nezabudnite zvážiť spôsob zavesenia televízora na stenu. Niektoré konzoly potrebujú na montáž televízora vôľu po celom obvode.

 

» VOLITEĽNÉ PARAMETRE «

Hĺbka rámu   pri počítaní hĺbky rámu nezabudnite na sčítanie rozmeru televízora aj nosnej konzoly. Je len na vás, či chcete nechať 
    televízor mierne zapustený alebo ho osadiť rovno s čelnou stranou sadrokartónového rámu. Pokiaľ na váš televízor
    potrebujete inú hĺbku ako je v ponuke, neváhajte nás kontaktovať. 
Šírka rámu   ide o rozmer pohľadovej strany sadrokartónového rámu. Jeho rozmer záleží hlavne od individuálneho vkusu alebo
    rozmerov televízora. V našej ponuke je na výber viacero možností. Pokiaľ by predvolené možnosti nevyhovovali,
    kontaktujte nás a vyrobíme rám presne podľa Vaších požiadaviek. 
Vonkajšia hrúbka rámu   základný rozmer vonkajšej šírky rámu v našej ponuke je 25mm. Tento rozmer je výhodný vtedy, pokiaľ máte záujem
    použiť po obvode nepriame LED osvetlenie. Tenký lem umožňuje najlepší rozptyl svetla na stenu za televízorom. Pri
    rámoch s väčšou hĺbkou ale táto šírka nemusí vyhovovať a preto sme do ponuky zaradili možnosť objednania aj širších
    rámov.

EasyBoard lem pre nepriame osvetlenie televizora 

 

Rozmery sadrokartónového rámu televízora EasyBoard

 

Rozmery rámu okolo televízora

 

» POVRCHOVÁ ÚPRAVA «

Základná povrchová úprava je štandardný sadrokartónový papier. Na jeho úpravu si môžte individuálne zvoliť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Pred maľovaním doporučujeme podklad vždy napenetrovať.  

 

» OBSAH BALENIA «

Len prefabrikáty   v cene sú zarátané 4ks sadrokartónových prefabrikátov v požadovanom rozmere. balenie neobsahuje kotviaci materiál ani sádru
    a pásku na tmelenie. Na požadovaný rozmer pod uhlom 45 stupňov si sadrokartónové prefabrikáty skracuje počas montáže
    každý individuálne.
Kompletná sada   v balení je okrem sadrokartónových prefabrikátov aj sádra na podlepenie a tmelenie spojov prefabrikátov, sklotextilná páska,
    akryl, hmoždinky na kotvenie do steny a skrutky Black Star (kotvenie na sadrokartónovú stenu). Farba a penetračný náter na
    finálnu povrchovú úpravu nie su v cene balenia.
 

UPOZORNENIE

Z dôvodu manipulácie pri doprave prefabrikáty pod uhlom 45 stupňov nezarezávame. Zrezané prefabrikáty by sa mohli pri doprave poškodiť, preto ich je potrebné na požadovanú dĺžku pod uhlom skrátiť individuálne až na mieste montáže. Prefabrikáty na TV rámy sú dodávané zlepené len pri osobnom odbere alebo cez našu vlastnú dopravu. Pri doprave prefabrikátov cez kuriéra sú prefabrikáty dodávané v rozloženom stave a súčasťou balenia je malé lepidlo, ktorým si môžete objednané prefabrikáty sami zlepiť.

 

 


 

Pripravili sme pre Vás jednoduchý montážny postup na dekoračný sadrokartónový strop s nepriamym osvetlením po vonkajšom obvode. Pre montáž je potrebné použiť spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard a drobné základné prislušenstvo ako sú hmoždinky, skrutky, sadrový tmel, UD a CD profily, akryl, sklotextilnú pásku, kúsok hliníkovej lišty a tenké pásy sadrokartónu v šírke podľa požadovaného spustenia rampy pod stropom.    

 

Vymeranie na stene

 

Zrezanie prefabrikátu

1.
Vymerajte si presnú pozíciu dekoračného rámu. Ak je pôvodný podklad už finálne namaľovaný, doporučujeme použiť paprierové pásky, na ktoré sa budú značiť pomocné kóty.
 

 
2.
Prefabrikáty je potrebné skrátiť na požadovanú dĺžku pod uhlom 45 stupňov. Prefabrikáty je najlepšie zrezať pílkou na sadrokartón.
 
 

Osadenie prvého prefabrikátu

 

Osadenie prefabrikátov na stenu

3.
Zrezaný prefabrikát osadíme na stenu. Podľa nosnej steny je potrebné vybrať vhodný kotviaci materiál. Do sadrokartónovej steny stačí použit skrutky Black Star, do murovanej steny hmoždinky. Pokiaľ nie je podkladová stena rovná, prefabrikáty je možné podlepiť tenkou vrstvou sádry na vyrovnanie podkladu.
 

 
4.
Následne môžeme začať montovať prefabrikáty. Doporučujeme si prefabrikáty zrezávať a zameriavať postupne
ako ich montujete na strop.
 
 
 

Drtail napojenia

 

Spevnenie rohov

5.
Dôležité je presné nameranie a zrezanie napojenia dvoch navzájom kolmých strán.
 
 

 
6.
Pokiaľ by po osadení na stenu neboli napojenia všetkých
prefabrikátov v jednej rovine, mierne nerovnosti je možné vyrovnať podložením úzkeho pásiku plechu, dreva alebo sadrokartónu.
 

Osadenie prefabrikátov na stenu

 

Tmelenie rohov

7.
Postupne osadíme na stenu všetky 4 prefabrikáty.
 
 

 
8.
Všetky spoje prefabrikátov je potrebné vystužiť sklotextilnou
páskou a pretmeliť.
 

 

Tmelenie steny

 

 

Dokončená stena

9.
Okrem spojov prefabrikátov je potrebné pretmeliť aj všetky
hlavičky skrutiek.
 
 
 
 

 
10.
Po vybrúsení a akrylovaní spojov je podklad pripravený na
konečnú úpravu. Sadrokartón je možné natrieť farbou, použiť
rôzne dekoračné stierky a omietky alebo tapetu. Pred ich aplikáciou
je podklad potrebné napenetrovať. Po vymalovaní je na stenu
možné upevniť držiak na televízor.
 

» DEKORAČNÉ A STROPY A STENY EASYBOARD® «

 

Plánujete si skrášliť dom alebo byt dekoračným stropom alebo stenou? Ste skúsený montážnik sadrokartónu, zručný domáci majster alebo iba začínate robiť so sadrokartónom? Je úplne jedno aké veľké máte skúsenosti. S prefabrikátmi EasyBoard®  zvládnete montáž jednoduchšie, rýchlejšie a krajšie ako pri doteraz bežných montážnych postupoch. V ponuke máme rôzne tvary a rozmery dekoračných stien alebo stropov. Od jednoduchých ale elegantných svetelných rámp až po atypické oblúkové tvary. Vybrať si môžete buď len základné prefabrikáty EasyBoard®, alebo celú sadu aj s príslušenstvom na kompletnú realizáciu. Objednávku realizovanú cez náš internetový obchod dopravíme kuriérom alebo našou vlastnou dopravou na Vami zadanú adresu.

 

» PREČO OBJEDNAŤ EASYBOARD®? «

 

Využitím moderných technológií si môžete uľahčiť Vašu prácu na stavbe. Realizácie budú jednoduchšie, krajšie a ešte Vám ponúknu možnosť ušetriť. Okrem bežných obkladov stúpačiek alebo svetelných rámp vyrobíme aj iné zložité tvary, ktoré bežným spôsobom nie je ani možné zrealizovať. Jednotlivé prvky sa dajú navzájom rôzne kombinovať, spájať alebo lepiť. Frézovať je možné z oboch strán sadrokartónovej platne a s rôznymi uhlami zalomenia. Okrem bežných sadrokartónových platni sú k dispozície aj prefabrikáty z impregnovaného alebo protipožiarného sadrokartónu. K dispozícii sú okrem platní štandardnej hrúbky 12,5mm aj 15mm hrubé platne.

 

EasyBoard sadrokartonove prefabrikaty

 

» VÝHODY «

 
  • Elegantný výsledok je realizovaný jednoducho, rýchlo a šetrí až 70% času montáže. Využitie EasyBoardu® je na bežné, ale aj náročné realizácie. Prefabrikáty vyrobené s veľkou presnosťou zaručujú lepší vzhľad a značnú úsporu materiálu. Vďaka kombinácii rôznych uhlov a strán frézovania vzniknú tvary, ktoré bežným spôsobom nebolo možné zrealizovať. S EasyBoard® bude výsledok Vašej práce krajší, a výrazne jednoduchší na montáž. Spracovanie frézovaním ma využitie na jednoduché, ale aj veľmi náročné realizácie.

 EasyBoard sadrokartonove prefabrikaty

 

 


 


čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základné sadrokartónové prefabrikáty easyboard® si môže každý záujemca pohodlne objednať prostredníctvom našich interentových stránok, ktoré obsahujú širokú ponuku nielen sadrokartónových prefabrikátov, ale aj dekoračných stropov, stien alebo garníží.

Opýtajte sa nás

 

 

easyboard kupón

Buďte prvý kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a ponukách!
Ako darček na privítanie vám dáme kupón na 20% zľavu