DOPRAVA ZDARMA po celom území Slovenska pri objednávkach nad 450€
Registrovaní zákazníci získavajú kód na zľavu 5%
Infolinka: +421 905 379 000
Infolinka: +421 905 379 000

Máte otázky? Konzultujte ich s našimi špecialistami na telefónnom čísle

0905 379 000

 

Stena pre nepriame osvetlenie za TV

Šírka v [mm]:
Výška v [mm]:
Odstup od steny [cm]:
Výška bočnej hrany:
Obsah balenia:
Výrobca: EasyBoard®
Kód: 8880001111
Dostupnosť: výroba do 3 pracovných dní
17.49 bez DPH
20.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sadrokartónová stena za televízor je elegantný prvok vhodný do každého bytu, a pocitovo zväčšuje veľkosť televízora. Po obvode rámu je ideálne doplniť nepriame LED alebo LED RGB osvetlenie. V izbe tak vznikne príjemná svetelná atmosféra. Sadrokartónová stena vyzerá vkusne, pričom na jej povrchovú úpravu je možné použiť ľubovolnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Veľkou výhodou je jednoduchá montáž, ktorú zvládne aj zručnejší domáci majster. 

V rámci nášho popisu sú zadávané vonkajšie rozmery sadrokartónových prefabrikátov. Rozmery pre sadrokartónovú stenu vyrobíme presne podľa Vami zadaných parametrov. Sadrokartónový panel do rozmeru 1100 mm x 1800 mm je dodávaný z jedného kusu. Pri rozmere nad 1100 mm x 1800 mm je dodaný ako skladačka z viacerých kusov. Po osadení na stenu  je ich spoje potrebné presadrovať, prepáskovať a vybrúsiť. 

Rozmery dekoračnej steny

VOLITEĽNÉ PARAMETRE

Vzdialenosť od steny uvedený parameter je potrebné zadať len pri objednávke kompletnej sady. Rozmer udáva vzdialenosť čelnej strany sadrokartónovej predsadenej steny od zadnej nosnej steny. Táto vzdialenosť je určená výškou vnútorného lemu. Pokiaľ na Váš televízor potrebujete inú hĺbku ako je v ponuke, neváhajte nás kontaktovať a vyrobíme Vám typ presne na mieru.

Výška bočnej hrany základná širka bočnej hrany rámu v našej ponuke je 25 mm. Tento rozmer je výhodný vtedy, pokiaľ máte záujem použiť po obvode nepriame LED osvetlenie. Tenká hrana umožňuje najlepší rozptyl svetla na stenu za televízorom. Pri rámoch s väčšou hĺbkou ale táto šírka nemusí vyhovovať, preto sme do ponuky zaradili možnosť objednania aj širších rámov. 

Zapustenie zadného čela zapustenie zadného čela je rozmer, ktorý si môže každý zvoliť individuálne. Túto vzdialenosť doporučujeme podľa vlastného uváženia zvoliť od 50 do 150 mm. Cieľom tohto zapustenia je vytvorenie priestoru na LED pás pre nepriame osvetlenie.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Základná povrchová úprava je štandardný sadrokartónový papier. Na jeho úpravu si môžete individuálne zvoliť ľubovoľnú interiérovú farbu, dekoračnú stierku alebo tapetu. Pred maľovaním doporučujeme podklad vždy napenetrovať.  

OBSAH BALENIA

Len prefabrikáty  v cene je zarátaný len predný pohľadový sadrokartónových panel v požadovanom rozmere. Balenie neobsahuje kotviací materiál ani sadru a pásky na tmelenie. Pri rozmere nad 1100x1800 mm je predný panel zložený z viacerých kusov.

Kompletná sada v balení je okrem predného sadrokartónového panelu aj sádra na tmelenie spojov prefabrikátov, vnútorný lem, sklotextilná páska, akryl, hmoždinky na kotvenie do steny a skrutky Black Star (kotvenie na sadrokartónovú stenu), CD a UD profily, skrutky TN 25mm na upevnenie predného panelu. Farba ani penetračný náter na finálnu povrchovú úpravu v cene balenia nie je. Konzola na upevnenie televízora na stenu nie je súčasťou balenia kompletnej sady.

UPOZORNENIE

Prefabrikáty sú dodávané zlepené. Prefabrikáty s bočnou hranou vyššou ako 25 mm lepíme len pri osobnom odbere alebo cez našu vlastnú dopravu. Pri doprave prefabrikátov cez kuriéra sú prefabrikáty s hranou hrubšou ako 25mm dodávané v rozloženom stave a súčasťou balenia je malé lepidlo, ktorým si môžete objednané prefabrikáty sami zlepiť.

Jednoduchú a rýchlu montáž zvládne aj zručnejší domáci majster.Kotvenie nosného UD profilu je potrebné prispôsobiť stene, na ktorú bude sadrokartónový vnútorný lem upevnený.

Na murované steny doporučujeme hmoždinky, pre pórobetónové steny, dlhé skrutky s riedkym závitom.Do sadrokartónových stien stačí použiť skrutky Black Star (sadrokartón/sadrokartón).Na stenový UD profil sa následne naskrutkuje po celom obvode sadrokartónový vnútorný lem,ktorý zabezpečuje odsadenie predného panelu od zadnej steny.Na vonkajšiu hranu tohto sadrokartónového lemu sa naskrutkuje druhý UD profil tak, aby bolo možné do nich zasunúť nosný CD profil.Podľa rozmeru sadrokartónovej steny sa následne doplnia priečne nosné CD profily, ktoré je vhodné rozmiestniť tak, aby slúžili súčastne aj ako nosný prvok na uchytenie držiaku televízora.Aby tieto CD profily nezavadzali káblom k TV,  doporučujeme tieto CD profily osadiť na zvislo.Pri rozmere CD profilu dlhšom ako 80cm, doporučujeme tento CD profil kotviť na stenu pomocou vhodného priameho závesu.

Pred osadením čelného panelu sadrokartónovej steny je z dôvodu neskôršieho prístupu ideálne presádrovať miesta skrutiek a hrany napojenia jednodlivých strán.Po ich vybrúsení sa tento zadný lem môže premaľovať a styk so stenou preakrylovať.Pokiaľ plánujete za stenu umiestniť nepriame LED osvetlenie, jeho montáž je ideálne urobiť skôr ako osadíte predný panel.Keď už sú ukončené všetky práce na skrytom bočnom leme, môžete upevniť sadrokartónový predný panel pomocou skrutiek TN 25mm.Pokiaľ sa panel skladá z viacerých kusov, ich spoj treba presádrovať, prepáskovať a vybrúsiť podľa štandardných sadrokartónových montážnych postupov.Po vybrúsení  a akrylovaní spojov je podklad pripravený na konečnú povrchovú úpravu. Sadrokartón je možné natrieť farbou, použiť rôzne dekoračné stierky a omietky alebo tapetu.

Pred ich aplikáciou je podklad potrebné napenetrovať. Pred maľovaním si nezabudnite označiť miesto kotvenia držiaku TV a spraviť do steny otvory na ťahanie káblov, lebo po premaľovaní už nebude vidno kde máte umiestnené CD profily. Pokiaľ neviete držiak TV upevniť do CD profilu, je potrebné použiť vhodné dutinové hmoždinky s dostatočnou nosnosťou.

 

 

Montážne videá

Jednoduché prezentačné videá Vám ukážu hlavné výhody platní EasyBoard® a ich praktické využitie.

zistite viac ..

Montážne postupy

Vzorové montážne postupy na prácu s frézovanými sadrokartónovými prefabrikátmi Easyboard®.

zistite viac ..

Vzorové detaily

Výkresy pre nepriame osvetlenie zo sadrokartónu prefabrikáty - Easyboard®.

zistite viac ..

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Spolupráca
a veľkoobchod

Zistite viac

 
 
f
 
 
 
 

Majstri
a remeselníci

Zistite viac

 
 
 
 
 
 
 

Architekti
a projektanti

Zistite viac

 

 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základné sadrokartónové prefabrikáty easyboard® si môže každý záujemca pohodlne objednať prostredníctvom našich interentových stránok, ktoré obsahujú širokú ponuku nielen sadrokartónových prefabrikátov, ale aj dekoračných stropov, stien alebo garníží.

Opýtajte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte prvý kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a ponukách! Prihláste sa na odber newsletteru .

Alebo sa zaregistrujte ako zákazník a ako darček na privítanie vám dáme kupón na 5% zľavu.