DOPRAVA ZDARMA po celom území Slovenska pri objednávkach nad 450€
Registrovaní zákazníci získavajú kód na zľavu 5%
Infolinka: +421 905 379 000
Infolinka: +421 905 379 000

Máte otázky? Konzultujte ich s našimi špecialistami na telefónnom čísle

0905 379 000

 

Vnútorná svetelná rampa

Vonkajšia šírka rampy:
Vonkajšia dĺžka rampy:
Šírka vonkajšieho lemu:
Výška bočnej hrany:
Spustenie od stropu:
Obsah balenia:
zatiaľ len spodné prefabrikáty
Výrobca: EasyBoard®
Kód: 7000044
Dostupnosť: výroba do 3 pracovných dní
48.13 bez DPH
57.75 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vďaka modernej technológii frézovania sadrokartónu sme vytvorili elegantné prefabrikáty pre svetelné rampy a nepriame LED osvetlenie. Ide o veľmi variabilný produkt, ktorý vyrábame v rozmeroch presne podľa Vaších požiadaviek. Ide o elegantné riešenie a pekný doplnok interiéru. K dispozícií je množstvo dizajnových riešení.

Svetelné rampy  cenovo zvýhodnené prefabrikáty vyrobené zo sadrokartónu GKB hrubého 12,5 mm. Ich rozmery sú pevne definované a nedajú sa pri objednávke meniť. Stačí si vybrať tvar svetelnej rampy a počet požadovaných kusov. Pri záujme o svetelné rampy podľa individuálnych požiadaviek si treba vybrať produkt z ponuky prefabrikátov na mieru.

VOLITEĽNÉ PARAMETRE

Vonkajšia šírka rampy tento rozmer udáva celkovú vonkajšiu šírku svetelnej rampy

Vonkajšia dĺžka rampy tento rozmer udáva celkovú vonkajšiu dĺžku svetelnej rampy

Šírka vonkajšieho lemu tento rozmer udáva šírku vodorovného lemu po obvode svetelnej rampy medzi vonkajšou hranou a strednou zapustenou časťou

Výška bočnej hrany vyberte si výšku vonkajšej hrany po obvode svetelnej rampy

Spustenie od stropu v rámci objednávky si môžete zvoliť, o koľko má byť spodná vodorovná hrana svetelnej rampy spustená od nosného stropu. Uvedený rozmer zadávajte v milimetroch

Zapustenie zapustenie vnútorného spusteného lemu si každý môže určiť sám počas montáže svetelnej rampy

 

Rez vonkajšou svetelnou rampou

OBSAH BALENIA

Objednajte si len spodné sadrokartónové prefabrikáty EasyBoard® alebo kompletnú sadu aj s príslušenstvom. Prefabrikáty stačí na strop len upevniť, prepáskovať a nasádrovať minimum základných spojov. Po prebrúsení je strop pripravený na malovanie. 

Len spodné prefabrikáty obsahuje 4 ks samostatných spodných pohľadových prefabrikátov v dĺžke a šírke podľa špecifikácie. Prefabrikáty do dĺžky strany 200 cm sú dodávané z jedného kusu na celú stranu, dĺžky nad 200 cm sú zložené z viacerých kusov. Tieto je potrebné pod uhlom zarezať na požadovanú dĺžku a upevniť. Spojovací a tmeliaci materiál nie sú súčastou objednávky. Súčasťou objednávky nie sú ani UD profily a sadrokartón potrebný na zvislé spustenie zo stropu. Pre kompletnú inštaláciu je potrebné použiť vhodné príslušenstvo.

Kompletné príslušenstvo obsahuje 4 ks samostatných spodných pohľadových prefabrikátov v dĺžke a šírke podľa špecifikácie. Doplnené je základné príslušenstvo potrebné na kompletnú montáž a vytmelenie spojov. V príslušenstve sa nachádza: UD profily na kotvenie, oceľové natĺkacie hmoždinky, skrutky TN 25 mm, sádrový tmel a sklotextilná páska, kúsky AL lišty, sadrokartónové pásy na bočne spustenie podľa potreby do výšky 20 cm, akryl.

UPOZORNENIE
Z dôvodu rozmerov pri doprave sú sadrokartónové prefabrikáty  dodávané v rozloženom nezlepenom stave bez náteru. Na lepenie frézovaných hrán doporučujeme použiť špeciálne PU lepidlo z našej ponuky. Pri objednávke kompletnej sady je lepidlo súčasťou balenia.

Jednoduchú a rýchlu montáž zvládne aj zručnejší domáci majster. Montážny postup je určený pre majstrov, ktorí už majú základné skúsenosti s montážou sadrokartónových systémov. Z tohto dôvodu v ňom nie sú obsiahnuté bežné detaily montáže štandardných sadrokartónových stien a stropov. 

Dekoračné stropy je možné upevniť na betónový, drevený, aj sadrokartónový strop, či stenu. Kotviaci materiál nosného profilu je potrebné prispôsobiť stene, alebo stropu, na ktorú bude montáž realizovaná. Do betónových stropov odporúčame použiť ocelové hmoždinky. Pri sadrokartónových stropoch je možná kombinácia skrutiek kotvených do montážnych CD profilov doplnených o skrutky Black Star (sadrokartón/sadrokartón). Ich množstvo a rozmiestnenie je potrebné posudzovať individuálne tak, aby bola zabezpečená dostatočná nosnosť kotvenia.

Vymernie miesta montáže svetelnej rampy

1.
Vymerajte si presnú pozíciu dekoračného svetelného stropu alebo steny. Ak je pôvodný podklad už finálne namaľovaný, doporučujeme použiť papierové pásky, na ktoré sa budú značiť pomocné kóty.

Monotáž nosných profilov

2.
Nosné profily ukotvíte vhodným kotviacim materiálom. (hmoždinky, skrutky a pod.). Pre tenšie sveteľné rampy je možné použiť UW profily šírky 50, 75 alebo 100mm. Pre širšie rampy je vhodnejšie použiť UD profily, ktoré sa upevnia po vonkajšom aj vnútornom obvode. Na fotografii je prevedenie s použitím UW profilom.

Konštrukcia z UD profilov

3.
Pri montáži na sadrokartónový strop je potrebné preveriť jeho nosnosť.Kotviaci prvok sa musí kotviť do montážnych CD profilov (jestvujúceho stropu)
s možnosťou jeho doplnenia skrutkami Black Star (sadrokartón-sadrokartón). Na fotografii je prevedenie s použitím UD profilom na vonkajšom aj vnútornom obvode

 

Montáž zvislých čielok

4.
Na nosné profily sa prichytí zvislé čielko, ktoré určuje ceľkové odsadenie od stropu alebo steny. Zvislé čielka sa upevnia po celom vnútornom obvode. 

Montáž spodného profilu

5.
Na spodnú hranu čieľka sa následne priskrutkuje daľší UD alebo UW profil, na ktorý sa potom priskrutkuje spodný prefabrikát. Pred montážou spodného prefabrikátu je potrebné vytmeliť a vybrúsiť miesta skrutiek. (Fotografia je len ilustračná)

Vytmelenie hán a skrutiek

6.
Pred osadením spodného prefabrikátu je z dôvodu neskôršieho prístupu ideálne presádrovať miesta skrutiek a hrany napojenia jednodtlivých strán.
Po ich vybrúsení sa tento vnútorný lem môže premaľovať a styk so stenou preakrylovať. Pokiaľ plánujete za stenu umiestniť nepriame LED osvetlenie, jeho montáž je ideálne urobiť skôr ako osadíte predný panel.

Zrezanie prefabrikátov

7.
V mieste spojenia jednotlivých strán treba prefabrikát zrezať pod uhlom 45 stupňov. Prefabrikáty je najlepšie zrezať pílkou na sadrokartón.

 

Montáž spodných prefarbikátov

8.
Následne môžete začať montovať  prefabrikáty. Doporučujeme si prefabrikáty zrezávať a zameriavať postupne ako ich montujete na strop.

 

Montáž spodných prefabrikátov

9.
Prefabrikáty namontujte postupne po celom obvode. Pri väčších rozmeroch je možné prefabrikáty navzájom nadpájať na požadovanú dĺžku. 

Tmelenie hrán

10.
Všetky spoje prefabrikátov je potrebné vystužiť sklotextilnou páskou a pretmeliť. 
Pri presne zarezanej hrane nie je potrebné používať hliníkovú lištu. Okrem spojov prefabrikátov je potrebné pretmeliť
aj všetky hlavičky skrutiek.

Tmelenie spojov

11.

Po vybrúsení  a akrylovaní spojov je podklad pripravený na konečnú povrchovú úpravu. Sadrokartón je možné natrieť farbou, použiť rôzne dekoračné stierky, omietky alebo tapetu. Pred ich aplikáciou je podklad potrebné napenetrovať. Ak plánujete do svetelnej rampy umiestniť bodové svietidlá, doporučujeme otvory vyrezať pred malovaním.

 

 

Montážne videá

Jednoduché prezentačné videá Vám ukážu hlavné výhody platní EasyBoard® a ich praktické využitie.

zistite viac ..

Montážne postupy

Vzorové montážne postupy na prácu s frézovanými sadrokartónovými prefabrikátmi Easyboard®.

zistite viac ..

Vzorové detaily

Výkresy pre nepriame osvetlenie zo sadrokartónu prefabrikáty - Easyboard®.

zistite viac ..

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Spolupráca
a veľkoobchod

Zistite viac

 
 
f
 
 
 
 

Majstri
a remeselníci

Zistite viac

 
 
 
 
 
 
 

Architekti
a projektanti

Zistite viac

 

 

čiara

prefabrikáty easyboard

hviezda hviezda hviezda hviezda hviezda

Prefabrikáty easyboard

Základné sadrokartónové prefabrikáty easyboard® si môže každý záujemca pohodlne objednať prostredníctvom našich interentových stránok, ktoré obsahujú širokú ponuku nielen sadrokartónových prefabrikátov, ale aj dekoračných stropov, stien alebo garníží.

Opýtajte sa nás

 

 

easyboard kupón
Buďte prvý kto sa dozvie o našich najnovších produktoch a ponukách! Prihláste sa na odber newsletteru .

Alebo sa zaregistrujte ako zákazník a ako darček na privítanie vám dáme kupón na 5% zľavu.